Перспективи сонячних установок

Перспективи сонячних установок

 

Сьогодні відчувається підвищення інтересу до сонячної енергії, як на домашньому рівні, так і на більших масштабах. Все це відбувається завдяки додаванню декількох факторів: зменшення вартості сонячних систем; збільшення їх ефективності; стимулююча ситуація  з боку регуляторів і податків; розповсюджується стурбованість зміною клімату; підприємницькі інновації.
Сплеск інтересу пов'язаний і з ростом використання сонячної енергії за останні 20 років. Перспективи для зростання зберігаються. Не менш ніж в 30 країнах, включаючи частково і США, енергія з сонячних панелів  на даху стає дешевше, ніж з мережі - і це не рахуючи субсидій на їх придбання.
Що ще допомогло входженню сонячних модулів в життя, так це ринок з безліччю альтернатив звичайним панелям, що розташовуються на дахах. Деякі компанії продають естетично привабливіші варіанти, такі, наприклад, як сонячні батареї у вигляді покриття для дахів (в результаті виходить блискучий дах).

 Отже, ви вирішили зайнятися збором сонячної енергії. Розумна це інвестиція?

Для багатьох людей це не просто розрахунки доходів і витрат: усвідомлення того, що ви зменшуєте ваш внесок в викид парникових газів, може переважити особисто  фінансові міркування. А ті, хто інвестує в автономну систему з акумуляторами, отримує задоволення від безпеки і незалежності від місцевої інфраструктури. Але система коштує грошей. Якщо ви не уклали вигідну угоду з монтажником, для більшості людей установка панелей  на дах - серйозне вкладення. Ці витрати знижуються зменшенням вашого рахунку за електрику, а можливо, і продажем вашої енергії в енергомережу.

Крім таких загальних заяв, неможливо зробити певні передбачення з приводу вартості домашньої сонячної енергії. Все тому, що всі, хто має до цього відношення, дуже сильно залежать від того, де ви живете. У містах, де вартість електрики найвища, інвестиція в сонячні панелі на даху може посперечатися з інвестицією в індексний фонд. Там, де вартість електрики нижче, а погодні умови роблять сонячні модулі неефективними, це може бути тратою грошей (крім зазначених вище інших причин). Вартість продажу електрики назад в мережу також залежить від регіонів.

Немає сумнівів, що кВт/год з великомасштабних сонячних електростанцій виходять дешевше, ніж з невеликих домашніх. Взагалі, вартість енергії великих сонячних електростанцій недавно стала трохи нижче, ніж у газових ТЕС.

Одна з причин привабливості домашніх сонячних електростанцій - можливість отримати непогані прибутки, що приводять до швидкої окупності  системи та додаткового пасивного прибутку.

Також, ви стаєте незалежні від місцевої енергокомпанії та зменшуєте кліматичні проблеми нашої планети.

Ваше питання шефу