Перспективи сонячних установок

Перспективи сонячних установок

 

Сьогодні відчувається підвищення інтересу до сонячної енергії, як на домашньому рівні, так і на більших масштабах. Все це відбувається завдяки додаванню декількох факторів: зменшення вартості сонячних систем; збільшення їх ефективності; стимулююча ситуація  з боку регуляторів і податків; розповсюджується стурбованість зміною клімату; підприємницькі інновації.
Сплеск інтересу пов'язаний і з ростом використання сонячної енергії за останні 20 років. Перспективи для зростання зберігаються. Не менш ніж в 30 країнах, включаючи частково і США, енергія з сонячних панелів  на даху стає дешевше, ніж з мережі - і це не рахуючи субсидій на їх придбання.
Що ще допомогло входженню сонячних модулів в життя, так це ринок з безліччю альтернатив звичайним панелям, що розташовуються на дахах. Деякі компанії продають естетично привабливіші варіанти, такі, наприклад, як сонячні батареї у вигляді покриття для дахів (в результаті виходить блискучий дах).

 Отже, ви вирішили зайнятися збором сонячної енергії. Розумна це інвестиція?

Для багатьох людей це не просто розрахунки доходів і витрат: усвідомлення того, що ви зменшуєте ваш внесок в викид парникових газів, може переважити особисто  фінансові міркування. А ті, хто інвестує в автономну систему з акумуляторами, отримує задоволення від безпеки і незалежності від місцевої інфраструктури. Але система коштує грошей. Якщо ви не уклали вигідну угоду з монтажником, для більшості людей установка панелей  на дах - серйозне вкладення. Ці витрати знижуються зменшенням вашого рахунку за електрику, а можливо, і продажем вашої енергії в енергомережу.

Крім таких загальних заяв, неможливо зробити певні передбачення з приводу вартості домашньої сонячної енергії. Все тому, що всі, хто має до цього відношення, дуже сильно залежать від того, де ви живете. У містах, де вартість електрики найвища, інвестиція в сонячні панелі на даху може посперечатися з інвестицією в індексний фонд. Там, де вартість електрики нижче, а погодні умови роблять сонячні модулі неефективними, це може бути тратою грошей (крім зазначених вище інших причин). Вартість продажу електрики назад в мережу також залежить від регіонів.

Немає сумнівів, що кВт/год з великомасштабних сонячних електростанцій виходять дешевше, ніж з невеликих домашніх. Взагалі, вартість енергії великих сонячних електростанцій недавно стала трохи нижче, ніж у газових ТЕС.

Одна з причин привабливості домашніх сонячних електростанцій - можливість отримати непогані прибутки, що приводять до швидкої окупності  системи та додаткового пасивного прибутку.

Також, ви стаєте незалежні від місцевої енергокомпанії та зменшуєте кліматичні проблеми нашої планети.

Замовлення консультації

Задати питання

Ваше питання шефу